Korzyści

Korzyści

Kartony używane to korzyść zarówno dla środowiska jak i Twojego budżetu!

Nazwa naszego produktu sugeruje, że proponujemy kartony, które wcześniej były już użytkowane. Czy tak jest w rzeczywistości?

Kartony używane to opakowania w 100% ekologiczne, powstające w wyniku Zanim produkt trafi do klienta musi przejść odpowiedni proces odnowy. Takie podejście pozwala nam świadczyć usługi w zgodzie z wyznawanymi przez nas wartościami. Wam z kolei, pozyskać tanie pudełka kartonowe, będące jednymi z symboli ekologii.

korzysci

Co wyróżnia nasze kartony?

ikona1

100% ekologiczne

Kartony używane są wyjątkowe, ponieważ powstają z tego, co już kiedyś służyło innym ludziom.
ikona2

Biodegradowalne

Nie tylko powstają z odpadów, ale też ponownie nadają się do przetworzenia. Takie rozwiązanie jest idealne dla naszego środowiska.
ikona3

Wytrzymałe i trwałe

Dokładamy wszelkich starań, aby opakowania ekologiczne służyły naszym klientom przez długi czas i dobrze chroniły zawartość.
ikona5

Naturalny i estetyczny wygląd

To, co naturalne, może być estetyczne i o nienagannym wyglądzie.
ikona4

Niska cena

To jedno z najtańszych i tym samym najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Tani proces produkcji, to również niska cena produktu końcowego.

To jeszcze nie wszystko!
Najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych kartonów:

Czym jest opłata produktowa i jak jej uniknąć?

Opłata produktowa, znana także jako opłata opakowaniowa, została wprowadzona w Polsce 1 stycznia 2014 roku. To rodzaj ekologicznej opłaty, która jest naliczana i wpłacana w przypadku wprowadzenia przez przedsiębiorców na polski rynek produktów w opakowaniach (Dz.U. 2013 poz. 888) definiuje, kto podlega obowiązkowi zapewnienia odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych oraz kto płaci opłatę produktową.

Dotyczy to m.in. przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność polegającą na sprzedaży wysyłkowej, a towar, pakują w nowe pudełka tekturowe i wysyłają do klienta. W momencie, kiedy przedsiębiorca, na którym spoczywa taki obowiązek, nie wywiąże się z zapewnienia odzysku i recyklingu, będzie podlegał karze, jaką jest właśnie opłata produktowa.

Ile wynosi opłata produktowa?

W 2022 roku opłata produktowa dla opakowań z papieru i tektury wynosiła 0,70 zł za każdy kilogram opakowania wprowadzonego na rynek. Jednym ze sposobów uniknięcia opłaty jest zapewnienie odzysku i recyklingu min. 61% z nich.

Jak obniżyć koszty pakowania?

Sposobem, zdecydowanie tańszym i prostszym jest zastąpienie nowych kartonów – kartonami używanymi. Kartony, których sprzedaż prowadzimy są zwolnione z opłaty produktowej na podst. Art. 8, pkt 24. Ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi z dnia 13 czerwca 2013 (Dz. U. 2020 poz. 1114).

Artykuł ten wyraźnie mówi, o tym że opłata produktowa dokonywana jest tylko raz, tzn. w momencie, kiedy opakowanie jest wprowadzane na rynek po raz pierwszy. W przypadku używanych opakowań opłata produktowa została uiszczona przez wprowadzającego je pierwotnie na rynek i zgodnie z Art. 8. pkt. 9 Ugop ponowne ich wykorzystanie nie wiąże się z ponowną opłatą.

0